Kitap Sevgisi ile ilgili Kısa Hikayeler

Kitap Sevgisi ile ilgili güzel Kısa 2 tane hikaye 

Sabah uyandığında gözlerimi şişmiş bir halde buldum. Durdum düşündüm. Ah… dün Sonat okumuştum. Başka ne olabilirdi ki. Sonati okuduktan sonra önüme çıkan kitaplara kitap kelimesini demek içimden bile gelmiyordu. Sonat benı benden alan âdeta benı iç dünyasına çeken bir kitap olmuştu. Dün yine final bölümünü okudum her okuyusumda ağladım.. Yataktan doğruldum. Sonati elime almak istedim. Elimi masaya uzattım. Aman Tanrım! Sonat yoktu. Ama …. ama nasıl olabilirdi. Ben dün gece oraya koymuştum. Telaşla kalktım etrafı aramaya başladım. Olamaz sonat yoktu. Koşarak aşağıya indim. Oh… kitap kardeşimin elindeydi hemen aldım onu. Sarıldım kitabıma o benim herseyimdi. Benı ben yapan kitaplardı. Onlara bağlı şekilde yaşıyor gibiydim.
KİTAP SEVGİSİ

Okuldan çok yorgun bir şekilde dönüyordum. eve döndüğümde ilk yapacağım şeyin uyumak olduğunu kendime söyleyip duruyordum. Eve geldiğimde uykum kaçtı ve acıktığımı hissettim. annemin yaptığı lezzetli yemeklerden biraz atıştırdım. odam gidip uyumaya çalıştım ama olmadı. uykum kaçmıştı bir kere.

Çok düzensiz olan kitaplığımı düzenlemek istedim. baya karışıktı be eskiden beri bulamayıp kaybettiğimi düşündüğüm bir çok şeyi kitaplarımın arasında buldum. kitap sayfalarından düşen bir sürü paraya ne demeli ? sanırım bunlar kitaplarımın arasına koyup unuttuğu paralardı. kitaplığımı düzenlerken çok değişik bir kitap buldum. bunu hiç okumamıştım nereden geldiği hakkında da hiç bir bilgim yok. kitabın kapağı çok şıktı ve okumak istedim. normal hayatta pek kitap okuyan birisi değilim ama bu defa okumak istedim.

Kitap o kadar sürükleyici  ve güzel bir kitaptı ki elimden bir saniye bile bırakmadan akşam yemeğine kadar okudum. yemekten sonra da okumaya devam ettim. o günün sabahı kitabı kendimle okula götürdüm ve aralarda okumaya başladım. kitap 3 günde bitti. ondan sonra başka yeni kitaplar aldım.ç tam olarak bir kitap müptelası olmuştum ve kitap okumanın güzelliğini ilk ez anlamıştım. artık hep okuyacam çünkü çok zevkli bir duygu.

Sevebilirsin...

2 Yanıt

  1. merve yılmaz dedi ki:

    çok güzel teşekkürler❤👍👌💋✔🎁😘😃😄😙😗😜😝🏆🥉🏅🎖❤❤❤❤❤❤❤❤

Bir cevap yazın