İlkbaharla ilgili Kompozisyon

İLKBAHAR ILE İLGİLİ KOMPOZİSYON

Sayfanın Konusu,ilkbaharla ilgili kompozisyon, Baharla ilgili kompozisyon,

İlkbahar sözleri

İlkbahar sözleri

İLKBAHAR
İlkbahar belki de mevsimlerin en güzeli en kıymetlisidir. Doğanın yeniden doğmaya başladığı ve tüm insanlara huzur ve mutluluk saçan bu mevsim güzel günler için kullanılan çoğu deyim içine bir şekilde sıkıştırılır. Çünkü baharı yaşamak demek hayatı yaşamak demektir. Hayat her zaman güzeldir ama bahrad bir başka güzeldir.

Herkesin baharı sevmek için bir bahanesi vardır. Bir öğrenci için artık yaz tatilinin yaklaşması anlamını taşır bahar. Karamsarlık içindeki insanlar içinse yeni umutlar yeni heyecanlar demektir. Alerjisi olanlar için bile güzeldir bahar çünkü bu alerji bile insana sağlıklı olmanın kıymetini bildirir. Şariler şarkıcılar hep aynı şeyi söyler “Ben her bahar aşık olurum”. Bu çapkınlık ve ya başka kötü anlamlar için söylenmez her bahar insan sevdiğine bir daha aşık olur hiç kopmamacasına, hayata yeniden bağlanır ağaçlara, dağlara çiçeklere, bayırlara tekrar tekrar aşık olur.

Bahar aylarında insanlar hep dışardadır. Hava ne çok sıcak ne de çok soğuktur. Ne yaz gibi terler ne de kış gibi üşürsünüz. Haa hava hastalık havası olur ama baharın hastalığı da bir başka güzeldir.

Belki küresel ısınma sebebi ile bahar ayları eskisine nazaran daha kısa geçiyor olduğundan dır ki artık baharlar daha da bir kıymetlidir insanoğlu için her seferinden bahardan kalma bir hava dedikleri o güzel günleri doyasıya yaşayacak bir insanoğlu dilerim her seferinde. Umarım dileklerim gerçek olur.

BENZER KONULAR

*İlkbahar ile ilgili şiir
*İlkbaharla ilgili Kompozisyon
*İlkbahar ile ilgili Mesajlar

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın