Birlik Beraberlik ile ilgili kompozisyon

Birlik beraberlik ile ilgili kompozisyon örneği ni sizlere bu yazımızda hazırladık. 

Birlik beraberlik ile ilgili Anlamlı Güzel kompozisyon örneği,

turk-milleti-birlik-beraberlik-sozleri-resmi

》Birlik ve beraberlik yaşam alanında oldukça önemli bir olgudur. Başarının ve yükselmenin anahtarlarından biri olan birlik ve beraberliktir. Atasözümüzde de anlatıldığı gibi “Birlikten kuvvet doğar.”

İnsanlar toplumsal yaşamda çoğu işte kendi başına başarı yakalamakta zorlanır. Çünkü her iş tek başına başarılan işler değildir. Bugün demokratik ülkelere baktığımızda Devlet yönetim sadece bir kişinin elinde yükselmemektedir. O devleti ayakta tutan birlik ve beraberliktir. Birlik ve beraberlik olmadığı sürece o toplumda düzen ve birliktelik beklenmez ve kısa sürede yıkılmaya yüz tutar. Çünkü iç karışıklık meydana gelecek ve insanlar birbiri ile çatışmaya girecektir. Oysa birlik ve beraberlikolduğu sürece o topluma karşı hiçbir güç karşı koyamaz.

Geçmişimize baktığımızda birçok savaşı kazanmanın altına birlik ve beraberlik yatmaktadır. Türk ordusunun birbirine olan güveni, beraberliği savaşlarda başarı yakalamamıza yardım etmiştir. Bundan dolayı birlik ve beraberliği her daim ihtiyacımız vardır. Her konuda birlik ve beraberlik sağlandığı sürece engeller ortadan kalkacaktır. Bundan dolayı sizlerde yaşamınızda birlik ve beraberliğe önem vermeli, onun gücüne inanmalısınız.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın